Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27CSQPG0865B1ZR
Call 07942706123 60% Response Rate
Send Enquiry
| Size | 10 inch |
| Material Standard | ANSI B16.5 |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Fitting Type | Elbow |
| Material | SS |
| Size | 1/2 inch |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 1 inch |
| Schedule | Sch 40 |
| Type of Tee | Reducing |
| End Connection Type | Threaded |
| Usage/Application | Chemical Handling Pipe |
| Form | Equal Tee, Unequal Tee |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| End Connection Type | Buttweld |
| Type of Coupling | Full |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Pressure Rating | 4000 lbs |
| Size | 1 inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Connectors Size | 1 inch |
| Type | Ferrule |
| Size | 1 inch |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Material Grade | SS316 |
| Size | 2" |
| Connection | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 0.25 inch |
| Material | SS |
| End Connection Type | Buttweld |
| Type of Coupling | Full |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Pressure Rating | 2000 lbs |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 2" |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | SS |
| Thickness | 2 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material Grade | SS 304 |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Service Location | Pan India |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Shape | Round |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 1/2 inch |
| Material Grade | SS 304 |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | SS |
| Type of Tee | Straight |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material Grade | SS 304 |
| Size | 1/2 inch |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | SS |
| Type of Tee | Straight |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | SS |
| Reducer Type | Concentric |
| End Connection Type | Buttweld |
| Schedule | Sch 10 |
| Size | 0.5 inch x 0.25 inch |
| Surface Finish | Anodized |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Size | 2 inch |
| Usage/Application | Pneumatic Connections |
| Brand | Navya |
| Color | Silver |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | SS |
| Size | 0.25 inch |
| End Connection Type | Buttweld |
| Type of Coupling | Half |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Pressure Rating | 2000 lbs |
| Range | Plug |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 1/2 inch |
| Size/Diameter | 0.12 inch |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details