Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27CSQPG0865B1ZR
Call 07942706123 60% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Size | 2 Inch (Dia) |
| Material Grade | SS 304 |
| Thread Length | 2 Inch |
| Type of Nipple | NPT |
| Length | 7 Inch |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 2mm |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Size | 2 Inch (Dia) |
| Material Grade | SS 304 |
| Thread Length | 1 Inch |
| Type of Nipple | NPT |
| Length | 6 Inch |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 4mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Size | 1 1/2 Inch (Dia) |
| Material Grade | SS304 |
| Thread Length | 1 Inch |
| Type of Nipple | Barrel |
| Length | 3 Inch |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Size | 2 Inch(Dia) |
| Material Grade | SS 304 |
| Type of Nipple | Hex Nipple |
| Thread Length | 1 Inch |
| Length | 3 Inch |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Size | 2 Inch (Dia) |
| Thread Length | 2 Inch |
| Type of Nipple | NPT |
| Length | 9 Inch |
| End Connection Type | Threaded |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 3mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 2 Inch(Dia) |
| Material Grade | SS 304 |
| Thread Length | 2 Inch |
| Type of Nipple | NPT |
| Length | 8 Inch |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 5mm |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 1/2 inch |
| Nominal Pipe Size | 0.25 inch |
| Is It Rust Proof | Yes |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 1/2 inch |
| Size/Diameter | 0.12 inch |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details