Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27CSQPG0865B1ZR
Call 07942706123 60% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 0. 25 mm |
| Width | 600 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industry |
| Surface Finished | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 1 mm |
| Steel Grade | SS304 L |
| Technique | Hot Rolled |
| Surface Treatment | Polished |
| Origin | Indian |
| Color | Silver |
| Usage / Application | Automotive Industry |
| Deals In | New |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 0.5 mm |
| Width | 600 mm |
| Grade | SS304 |
| Type | Stainless Steel Sheets |
| Usage / Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 2 mm |
| Technique | Cold Rolled |
| Finish | 2B |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Origin | Indian |
| Color | Silver |
| Usage / Application | Automotive Industry |
| Hardness Type | Spring Hard |
View Complete details
| Material Grade | SS 304 |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Kg
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Standard | ASTM A706 |
| Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS304 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 0. 25 mm |
| Width | 600 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industry |
| Surface Finished | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 0. 25 mm |
| Width | 600 mm |
| Material Grade | SS316 L |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industry |
| Surface Finished | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 1 mm |
| Composition | Austenitic |
| Usage/Application | Construction |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Technique | Hot Rolled |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Finish | 2B |
| Origin | Indian |
| Color | Silver |
| Usage / Application | Automotive Industry |
| Deals In | New |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 0. 25 mm |
| Width | 600 mm |
| Usage/Application | Industry |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finished | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 0. 25 mm |
| Width | 600 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industry |
| Surface Finished | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 0. 25 mm |
| Width | 600 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industry |
| Surface Finished | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Polished |
| Surface Finishing | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Shape | Round |
View Complete details