Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27CSQPG0865B1ZR
Call 07942706123 60% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | Brass |
| Shape | Round |
| Plug Type | Hex Plug |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Color | Golden |
| Surface Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Type | Pipe Fittings |
| Grade | C26000 |
| Size | 1"NB X 6" Long |
| Connection | BSP |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Type | Ball Valves |
| Grade | C26000 |
| Connection | Male |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Material | Stainless Steel |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | Brass |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Brand | Navya |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | Brass |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Grade | C26000 |
| Coating | Chrome |
| Brand | Navya |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Connector Type | Male |
| Size | 25 sq. mm |
| Material | Brass |
| Coating | Chrome |
| Packaging Type | Box |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | Brass |
| Thread | BSP |
| Finishing | Polished |
| Connection | Male |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 1/8 Inch |
| Connectors Size | 1/4 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Valve Size | 1/4 inch |
| Media | Air |
| Operating Pressure | 25 Kg/ cm.sq. |
| Operating Temperature | 50 degree C |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | Golden |
| I Deal In | New Only |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Type | Straight Cross |
| Size | 1 inch |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| I Deal In | New Only |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Connectors Size | 1/4 inch |
| Type | Ferrule |
| Size | 1 inch |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | 3/4 inch |
| Material | Brass |
| Nominal Pipe Size | 0.25 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Hex |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 3/4 inch |
| Material | Brass |
| Nominal Pipe Size | 0.25 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Hex |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | Brass |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Thickness | 1 mm |
| Color | Golden |
| Brand | Navya |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Inner Diameter | o.750 inch |
| Outer Diameter | 1.125 inch |
| Length | .500 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Cylindrical |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | Brass |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Usage/Application | Chemical Handling Pipe |
| Thickness | 2 mm |
| Color | Golden |
| Brand | Navya |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Size | 1/2 inch |
| Material | Brass |
| Type of Tee | Straight |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Schedule | Sch 20 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 3/4 inch |
| Material | Steel |
| Nominal Pipe Size | 0.25 inch |
| Type | Hex |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details