Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27CSQPG0865B1ZR
Call 07942706123 60% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Fitting Type | Elbow |
| Bend Angle | 90 degree |
| Material | Stainless Steel |
| Product Type | Short Radius |
| Nominal Diameter | 3 Inch |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Elbow |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 4 Inch(Dia) |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | SS |
| Elbow Bend Angle | 45 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Schedule | Sch 40 |
| Finish | Polished |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Bend Angle | 45 degree |
| Nominal Size | 5 Inch(Dia) |
| Product Type | Long Radius |
| Schedule | Sch 40 |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Thickness | 4mm |
| End Connection Type | Buttweld |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Bend Angle | 90 degree |
| Product Type | Long Radius |
| Schedule | Sch 20 |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Country of Origin | Made in India |
| Nominal Size | 1 inch |
| Size/Diameter | 0.25 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.25 inch |
| Bend Angle | 45 degree |
| Nominal Size | 1 inch |
| Product Type | Short Radius |
| Schedule | Sch 20 |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 0.25 inch |
| End Connection Type | Buttweld |
| Type of Coupling | Full |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Pressure Rating | 2000 lbs |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size/Diameter | 0.25 inch |
| Bend Angle | 45 degree |
| Nominal Size | 1/2 inch |
| Product Type | Long Radius |
| Schedule | Sch 20 |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| End Connection Type | Buttweld |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size | 1/2 inch |
| Material Grade | SS 304 |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | SS |
| Type of Tee | Straight |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Connection Type | Welded |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | SS |
| Reducer Type | Concentric |
| End Connection Type | Buttweld |
| Schedule | Sch 10 |
| Size/Diameter | 0.5 inch x 0.25 inch |
| Surface Finish | Anodized |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Size | 2 inch |
| Usage/Application | Pneumatic Connections |
| Color | Silver |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.25 inch |
| Bend Angle | 180 degree |
| Nominal Size | 1/2 inch |
| Product Type | Long Radius |
| Schedule | Sch 20 |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| End Connection Type | Buttweld |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.25 inch |
| Bend Angle | 45 degree |
| Nominal Size | 1/2 inch |
| Product Type | Short Radius |
| Schedule | Sch 20 |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Size/Diameter | 1/2 inch |
| Bend Radius | 1.5D |
| Bend Angle | 180 degree |
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Fitting Type | Elbow |
| Size | 1/2 inch |
| Material | SS |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Material | SS |
| Size | 5 Inch(Dia) |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Elbow Bend Angle | 180 degree |
| Schedule | Sch 40 |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
View Complete details