Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27CSQPG0865B1ZR
Call 07942706123 60% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 1 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Finish | 2B |
| Origin | Indian |
| Color | Silver |
| Usage / Application | Automotive Industry |
| Hardness Type | Spring Hard |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Kg
| Diameter | 2.5 Inch |
| Shape | Round |
| Thickness | 3mm(Wall) |
| Material Grade | SS304 |
| Pipe Fluid | Water |
| Surface Finish | Polished |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Hardness | 50 HRC |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Kg
| Size | 3 Inch(Dia) |
| Material | Stainless Steel |
| Wall Thickness | 3mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Technique | Hot Rolled |
| Material Grade | SS 316 |
| Usage | Construction |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Chemical Fertilizer Pipe |
| Material Grade | SS304 |
| Size | 2" |
| Brand | NAVYA FITTING INDUSTRIES |
| Connection | Welded |
| Schedule | SCH 40/SCH10 |
| Weight | 5 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Plug Type | Hex Plug |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| I Deal In | New Only |
| Socket With Shutter | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 3 meter |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 3/4 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Material Grade | SS304 |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 3/4 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 3/4 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material Grade | SS 304 |
| I Deal In | Second Hand Only |
| Thickness | 5 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Gauge | 18 Gauge |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Shape | Square |
| Material Grade | SS 304 |
| Surface Finish | Polished |
| Material | Stainless Steel |
| Technique | Hot Rolled |
| Pipe Fluid | Water |
| Color | Silver |
| Thickness | 5mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Thickness | 6mm |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Water |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Surface Finished | Polished |
| Product Grade | SS 304L |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1 inch |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 1/2 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Shape | Round |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
| Type | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Size/Diameter | 0.25 inch |
| End Connection Type | Buttweld |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Thickness | 1 mm |
| Material | ms |
View Complete details