Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27CSQPG0865B1ZR
Call 07942706123 60% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
| Size | 2 Inch (Dia) |
| End Connection Type | Threaded |
| Type of Coupling | Full |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Pressure Rating | 2000 lbs |
| Length | 5 Inch |
| Thickness | 8mm |
| Surface Finish | Polished |
| Range | Socket |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
| Size | 0.25 inch |
| Material | SS |
| End Connection Type | Buttweld |
| Type of Coupling | Full |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Pressure Rating | 2000 lbs |
View Complete details