Girgaon, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27CSQPG0865B1ZR
Call 07942706123 60% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Set
| Bolt Diameter | M5 (5 mm) |
| Nominal Length | 70 mm |
| Grade | EN24 |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Bolt Type | Hex Bolt |
| Usage/Application | Construction |
| Thread Style | Fully Threaded |
| Hardness | 70 HRC |
| Color | Silver |
| Material | Mild Steel |
| Set Contain | Nut And Bolt |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Bolt Diameter | M10 (10 mm) |
| Material Grade | SS 304 |
| Size | 4 Inch(L) |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Construction |
| Type Of Bolts | Centre Head |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Set Contain | Nut And Bolt |
View Complete details